Małopolskie

MiraJawor

 

 

 

dr. n. hum. Mirosława Jawor

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej woj. małopolskie

Kontakt: Szpital Uniwersytecki w Krakowie Oddział Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży, ul. Kopernika 21 A, 31-501 Kraków

Tel. 12/ 4248754

email: mjawor@su.krakow.pl

.

UWAGA: W okresie 30 kwiecień – 31 maj 2024 roku, jest planowana rekrutacja na szkolenie specjalizacyjne z psychologii klinicznej przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Rekrutacja planowo będzie odbywać się przez system SMKDo udziału w szkoleniu zachęcamy przede wszystkim osoby z województwa małopolskiego i województwa podkarpackiego. Informacje o rekrutacji będzie można odnaleźć na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 

Wiosną 2024 r. planowany jest także nabór na kształcenie ze specjalizacji psychoterapii dzieci i młodzieży oraz specjalizację z psychoterapii uzaleznień w województwie małopolskim.

.

W Małopolsce specjalizacja z psychologii klinicznej realizowana jest od początku jej istnienia co pozwala na regularne kształcenie specjalistów psychologii klinicznej.

Obecnie kształcenie specjalizacyjne realizowane jest w:
– Szpitalu Uniwersyteckim  (planowane zakończenie w 2024 roku)
– Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera (planowane zakończenie w 2027 roku)
– Szpitalu Klinicznym im. Józefa Babińskiego (planowane zakończenie w 2024 roku oraz zakończenie drugiej edycji w 2027 roku)

W związku z kończącą się w lutym 2024 roku aktualną edycją szkolenia specjalizacyjnego, możliwy będzie nabór na kolejną edycję szkolenia specjalizacyjnego na wiosnę 2024 roku (okres szkolenia 2024-2028).
Informacja o uruchomieniu naboru zostanie zamieszczona na stronach Urzędu Wojewódzkiego i Szpitala Uniwersyteckiego. Po opublikowaniu tej informacji możliwe będzie składanie wniosków w systemie SMK.
Szpital Uniwersytecki będzie dysponował 80 miejscami szkoleniowymi.

Wszelkie pytania w sprawie specjalizacji proszę kierować na adres mjawor@su.krakow.pl