Rekrutacja na szkolenie specjalizacyjne w całej Polsce- wiosna 2024!

W okresie 30 kwiecień – 31 maj 2024 roku planowana jest rekrutacja na szkolenie specjalizacyjne z psychologii klinicznej przy Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (26 miejsc szkoleniowych), Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu (40 miejsc), Uniwersytecie SWPS w Katowicach (7 miejsc), Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu (22 miejsca) oraz Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu (41 miejsc). Szkolenia rozpoczną się jesienią 2024 roku.

Rekrutacja w województwie małopolskim (Szpital Uniwersytecki w Krakowie- 80 miejsc) planowana jest na jesień/ zimę 2024/2025. Szkolenie planowane jest od wiosny 2025 roku.

Szczegóły dotyczące procesu kształcenia specjalizacyjnego znajdują się w zakładce specjalizacja. Informacje o rekrutacji będzie można odnaleźć na stronach urzędów wojewódzkich oraz jednostek akredytowanych. Osoby zainteresowane szczegółami zachęcamy także do kontaktu z konsultantami wojewódzkimi z poszczególnych województw.

Psychoterapia dzieci i młodzieży- rekrutacja na szkolenie specjalizacyjne

W okresie od 30 kwietnia 2024 do 31 maja 2024 odbędzie się rekrutacja na szkolenie soecjalizacyjne z psychoterapii dzieci i młodzieży w województwie śląskim (Centrum Kształcenia w Psychoterapii i Terapii Środowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny  im. Jana Pawła II w Sosnowcu– 23 miejsca). Rekrutacja możliwa będzie poprzez system SMK. Szczegóły można odnaleźć na stronie jednostki akredytowanej. Szkolenie rozpocznie się jesienią 2024 r.

Jesienią/ zimą 2024/2025 planowana jest rekrutacja na szkolenie z psychoterapii dzieci i młodzieży w województwie małopolskim (Szpital Uniwersytecki w Krakowie- 35 miejsca). Początek szkolenia planowany jest na wiosnę 2025 roku.

Superwizja procesu diagnozy klinicznej

W odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska klinicystów oraz osób korzystających z pomocy psychologicznej, a także zgodnie ze współczesnymi standardami klinicznymi w programie kształcenia specjalizacyjnego znajduje się zapis o potrzebie superwizji klinicznej. Kompetencje w zakresie superwizora psychologii klinicznej uaktualniane są na liście psychologów klinicznych.

Życzenia Noworoczne

Wszystkim specjalizantom, specjalistom psychologii klinicznej i psychologom pracującym w ochronie zdrowia życzymy spokojnego i pełnego optymizmu wejścia w Nowy 2024 Rok. Konsultant krajowy i Konsultanci wojewódzcy ds. psychologii klinicznej.

Egzamin specjalizacyjny sesja jesienno-zimowa 2023

Egzamin specjalizacyjny – testowy z psychologii klinicznej odbędzie się 04 grudnia 2023 roku w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. Egzaminy praktyczne odbędą się także w CEM – Łódź, w dniach 22.11.2023 (wyłącznie dla osób zdających w tej sesji tylko egzamin praktyczny), 04.12.2023, 05.12.2023, a także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii – Warszawa, w dniu 11.12.2023.

Konferencja „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych”

W dniach 26-28 październik 2023 r. odbędzie się XXVIII Konferencja naukowo- szkoleniowa pt. Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych. Podczas konferencji wykłady zaprezentuje wielu znakomitych praktyków i naukowców z obszaru psychiatrii i psychologii klinicznej. Szczegóły na stronie konferencji (https://konf-krakow-psychiatria.pl/).

V Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej

Przypominamy, ze do 15 października można rejestrować się na V Krajową Konferencję Psychologii Klinicznej w Krakowie. W czasie konferencji planowany jest panel dyskusyjny pt. „Między wczoraj a dziś” Spotkanie nauki z praktyką. W panelu wezmą udział prof. Bernadetta Izydorczyk oraz prof. Mariola Bidzan, prof. Lidia Cierpiałkowska, prof. Czesław Czabała, prof. Krzysztof Gierowski,prof. Rafał Kubiak, prof. Stanisława Steuden, prof. Jan Tylka. Panel poprowadzi prof. Władysław Łosiak. Podczas konferencji planowane jest kilkadziesiąt wystąpień, a także kilkadziesiąt posterów. Udział czynny zapowiedzieli goscie z Niemiec zajmujący się klasyfikacją ICF. Uruchomione zostały już zapisy na warsztaty konferencyjne. Szczegóły na stronie konferencji.