Dolnośląskie

KK fot

 

 

 

mgr Katarzyna Kossobudzka

Konsultant wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej woj. dolnośląskie

 

Kontakt: Katarzyna Kossobudzka, Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego Sp.zo.o, ul. Wyb. Conrada-Korzeniowskiego 18, 50-226 Wrocław

tel: 606100424

email: katarzyna.kossobudzka@gmail.com

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną informacje na temat bezpłatnej pomocy w województwie dolnośląskim można znaleźć na stronie UM.

Na terenie województwa dolnośląskiego ośrodkami akredytowanymi do prowadzenia kształcenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychologii klinicznej są SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu oraz Katedra Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS prowadzi szkolenie specjalizacyjne w psychologii klinicznej od 2008 roku, aktualnie dysponuje 47 miejscami szkoleniowymi. Począwszy od 2008 roku szkolenie specjalizacyjne przy Uniwersytecie SWPS ukończyły 122 osoby (w tym 22 w trybie uzupełniającym dla osób z I stopniem specjalizacji). Obecnie prowadzone jest szkolenie specjalizacyjne dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra psychologii (ostatnia rekrutacja w 2019 roku). W trakcie szkolenia jest 36 osób.

Katedra Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich prowadzi szkolenie specjalizacyjne w psychologii klinicznej od 2020 roku i dysponuje 15 miejscami szkoleniowymi. Obecnie prowadzone jest szkolenie specjalizacyjne dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra psychologii.  Aktualnie w trakcie szkolenia jest 13 osób.

Uwagi Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychologii klinicznej- woj. dolnośląskie do projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego