IV Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej 21-23 październik 2021

Zapraszamy do udziału w IV Krajowej Konferencji Psychologii Klinicznej „Psychologia kliniczna w teorii i praktyce
oddziaływań psychologicznych”.
Konferencja odbędzie się online w dniach 21-23.10.2021 r. i będzie czwartą z kolei konferencją organizowaną przez Zakład Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM i pierwszą przy współpracy Instytutu Psychologii Stosowanej Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Udział w konferencji zaliczany jest do samokształcenia zawodowego (w tym w ramach specjalizacji z psychologii klinicznej). Szczegóły na stronie konferencji.

Konferencja interdyscyplinarna- Repty

Z okazji obchodów 60 – lecia Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach w dniach 14-15.10.2021 r. odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod hasłem: „Perspektywy rehabilitacji kompleksowej”. Konferencja odbywa się między innymi pod patronatem Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychologii klinicznej- woj. śląskie. Link do szczegółów konferencji.

Ustawa o zawodzie psychologa

Zachęcamy środowisko psychologów klinicznych do aktywnego wspierania działań OZZP zmierzających do uregulowania statusu prawnego psychologa. Troska o pacjenta i zapewnienie dostępu do usług wykwalifikowanych i wykształconych psychologów są kluczowe dla efektywnej prewencji oraz terapii problemów emocjonalnych, trudności społecznych i objawów zaburzeń psychicznych. Pismo wspierające działania w tym zakresie, stanowiące efekt uzgodnień i spotkania konsultantów w dziedzinie psychologii klinicznej z OZZP pod linkiem.